Co se děje v Turecku?

Letos jsme navštívili město Manavgat. Je to jihoturecké město Antálie, poblíž antického města Side. Side patří k nejvýznamnějším, archeologickým nalezištím Turecka. Do Turecka se letí přibližně tři hodiny a hotel, Barut Hemera, který jsme měli rezervovaný, byl přibližně hodinu od letiště.

První den jsme zahájili pořádně velkou snídaní. Na jídlo jsme si nemohli stěžovat, v tomto hotelu měli ultra all inclusive.

Někteří si na dovolené jedou odpočinout a úplně vypnout od všeho. My také, ale tak nějak podle svého, takže fitko a každodenní procházky byly na denním pořádku. Oba dva si rádi odpočineme, ale jen na chvilku a pak se musíme hýbat.

 

Jaké jsou v blízkosti aktivity?

Je jich hned několik. Od antického města Side, po vodopády, jízdu ve čtyřkolkách či odlet do Istanbul, dřívější Konstantinopol. Na tyto výlety je možné jet přes cestovku, většinou mají i česky mluvícího delegáta, nebo jít kousek z hotelu, kde jsou ceny samozřejmě nižší a domluvit si levnější výlet.

Vyzkoušeli jsme obojí, přes cestovku jsme jeli na skvělé Delfinárium, kde je možnost si zaplavat s delfíny. Cena je tu 37€ na dospělého a pro dítě od 3-9let 25€. Další výlet byl do města Alanye. Kde vás čeká jízda lanovkou pod alanyjský hrad, kde byl nádherný výhled na celé město a přístav. Viděli jsme Kleopatřinu pláž, jednu z nejhezčích bílých pláží v Turecku. Navštívili jsme mešitu, jeskyni Dim, měli jsme oběd v tureckém posezení, nákupy v centru města a certifikovaném obchodě se zlatem. Tento výlet byl celodenní a vyšel na 43€ pro děti 23€.

Co jsme si moc užili, byly čtyřkolky. Ty jsme si zamluvili u obchodníka a druhý den frčeli. Jeli jsme přes hory, kolem řeky, přes řeku a celá jízda trvala 3hod.

Po téhle cestě jsme byli pěkně spálení a celé od prachu. Jsem ráda, že jsem s sebou vzala dva opalováky a já svou čistící masku z jílu a vysoce hydratační krém na obličej z této řady. Jezdí všude se mnou.

Další možné výlety:

Asi nejhezčí výlet je na Pamukale. Jsou to největší vápencové terasy na světě, které jsou pod ochranou UNESCO. Budete projíždět krásnou krajinou pohoří Taurus a prohlídnete si město Hierapolis. 69€

Kappadokie  nebo-li osmý div světa je místem, které vám vyrazí dech. Navštívíte skalní chrámy s freskami z raného křesťanství v Goreme- muzeum pod otevřeným nebem, nejhezčí vyhlídky  a údolí. Bohužel tento výlet je letecky, takže se musíte znovu dopravit autobusem na letiště. Cena tu je 189€

Istanbul, který byl také letecky a na celý den i s přespáním v jiném hotelu. Projdete si náměstí Hipodrom, kde spatříte nejznámější stavby od dob panování Konstantina Velikého do pádu Osmanské říše. Uvidíte jedinečnou 6ti minaretovou Modrou mešitu, na jejíž výzdobu bylo použito více jak 20 000 keramických kachliček, slavný palác Topkapi.

Antalya je historické část města. Navštívíte vodopád Karpuzkaldiran a výlet je se zastávkou ve zlatníctví. Cena 19€

Plavba po řece Manavgat spojené s koupáním.  Cena 35€.

Plavba po jezeře Zelený kaňon je pro milovníky vyhlídkové plavby. Nachází se v Národním parku Green Canyon u přehrady Oymapinar. Uvidíte pohoří Taurus, skalní útvary a úzké profily, kudy loď proplouvá. Můžete se vykoupat ve smaragdových vodách. 59€.

Aquarium v Antalyi se řadí mezi jedno z největších na světě. Uvidíte zde 40 tématických aquarií a následně 130m dlouhý tunel. Cena 45€.

Ponorka Nemo, která vyplouvá z Antalye. Ponorka je 18m dlouhá 4m široká s kapacitou 44osob. Cena 69€.

Pro nadšence adrenalinu je tu rafting a potápění.

Lucie Koudelová
Miluji fitness a zdravý životní styl, jsem trenérkou a koučkou pro lidi. Ukazuji lidem cestu ke šťastnějšímu životu, zdravým zádům a dokonalé postavě. Autorka E-booku 31 denní změna>> Ti kdo mě ještě neznají, přečtěte si pár řádků o mě. Můj příběh si přečtěte zde >> Žijte v těle, ve kterém chcete žít.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Chraňte si své zdraví

  • Instagram
  • Nejnovější příspěvky