Je úspěch pro každého?

Den co den chce každý člověk uspět. Ať už je to v práci, ve sportu, v osobním životě, ve vztazích… Ale je úspěch pro každého? Může přijít kdykoli a někdy na něj můžeme čekat i desítky let, ale jsou lidé dostatečně motivováni k tomu, zdolávat překážky? Někdy i nelehké překážky jsou cestou k úspěchu.

Život v omezujícím prostředí:

Mnoho lidí přijme za své prostředí, ve kterém se narodili. Přijmou fakt i to, co jim bylo dáno do vínku a myslí si, že nemohou nic změnit. A tehdy se staví jejich bariéra. Vystuduj školu a najdi si hezky placenou práci, říkají. Máš jistotu v dobře placené práci. Vezmi pár přesčasů navíc, budeš mít více. Ale co když to nestačí?

Tip na dosahování úspěchů: Padejte rychle, padejte jako první a padejte často.

 

Zamyslete se, co vám stojí v cestě. Co vás omezuje, protože pokud nevíte, co vás omezuje, jak to pak chcete odstranit?

Nevíte, co nevíte.

Proč nejsou lidé úspěšní?

Asi největším strašákem co může být je strach. Lidé se bojí jít cestou, kterou neznají. Bojí se vystupovat z komfortní zóny, nebo udělat něco navíc. Strach z nejistoty, z toho, že nebude dost financí. Strach z toho, jestli to zvládnou.

Přehlceni informacemi. Z každé strany na nás bubnují reklamy a lidé, co něco nabízí. Jen co si pustíme televizi, vyběhne hned několik půjček, nových investic, či kosmetiky, co prostě musíte mít. Na Facebooku na nás útočí reklama na každém kroku. Snad všechny naše sledující nám ukazují, co si koupili, kde všude byly a kam se máme jet podívat. Vlastně dělají zdarma reklamu někomu, kdo něco prodává.

Dalším zádrhelem je motivace. V dnešní době chce každý vše hned a nejlépe přes noc. Chci mít skvělý život, hezkou postavu, peníze, nechci chodit do práce, chci cestovat a mít se fajn. Ale je každý z nás ochoten udělat něco navíc a změnit to?

Kritika. Okolní svět je někdy krutá realita. Nechápou svět snílků a lidí co den, za dnem usilují o novou éru svého života. Často nám lidé říkají, co bychom měli dělat a jak. Jaký auto si pořídit, jak se máme chovat… ale největším problém je to, že jim to dovolíme, aby za nás rozhodovali. Snadno se necháváme ovládat druhými.

Neumíme hospodařit s penězi. Dejte chudému klukovi 20.000kč a přinese nový telefon. Dejte klukovi, co podniká 20.000kč a přinese 200.000kč.

Každá nová generace si musí vybojovat svojí vlastní bitvu o svojí svobodu. Dělat správné věci a porozumět jim.

Děláte ty správné věci a rozhodnutí pouze za sebe? Napište mi, jak to máte vy. Jak chcete žít. Jak měníte to, co nechcete. Kam směřujete. Napište mi svůj názor. Mail: fitness@luciekoudelova.cz

Lucie Koudelová
Miluji fitness a zdravý životní styl, jsem trenérkou a koučkou pro lidi. Ukazuji lidem cestu ke šťastnějšímu životu, zdravým zádům a dokonalé postavě. Autorka E-booku 31 denní změna>> Ti kdo mě ještě neznají, přečtěte si pár řádků o mě. Můj příběh si přečtěte zde >> Žijte v těle, ve kterém chcete žít.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Chraňte si své zdraví

  • Instagram
  • Nejnovější příspěvky